Audycja w Twoim Radio Lipsko

436000006 959006199347925 995600374170567707 n„POZDROWIENIA Z POLSKI ” -audycja w Twoim Radio Lipsko
​18 maja 2024 roku uczniowie ZSOiT im. Jana Pawła II w Lipsku wybrali się pod opieką pani Renaty Boniatowskiej z wizytą do lokalnej rozgłośni radiowej aby nagrać audycję pt ”Pozdrowienia z Polski’.

Audycja została nagrana pzez  redaktora Władysława Bajkowskiego. Celem tej audycji było poznanie innej kultury, ciekawych miejsc i zabytków miast , z których przyjechali. (Biała Cerkiew, Dniepr, Odessa, Pawłodar Astana).Uczniowie , którzy byli w studio to Zosia Korzun, Vładysław Linskyi, Vładysław Lupu,, Glieb Samussenko, Ali Makaev.
Uczniowie na antenie radio Lipsko opowiedzieli o swoich zainteresowaniach, marzeniach , planach na przyszłość oraz swoich pasjach.
Młodzież wspominała również swój pobyt na praktykach zagranicznych  w Wiedniu.
Każdy z uczniów przygotował swój ulubiony utwór muzyczny, który dedykowali wszystkim mieszkańcom Lipska, nauczycielom, swojej rodzinie oraz znajomym.Wizyta w Radiu Lipsko była dla uczniów z Ukrainy i Kazachstanu praktyczną lekcją języka polskiego. Każdy wcześniej przygotował informacje o sobie i swoich miastach. Zadanie to rozwijało samodzielność, kreatywność w budowaniu wypowiedzi w sytuacjach z życia codziennego. Doskonaliło umiejętność komunikacji w języku polskim. Wizyta w Radiu Lipsko była dla uczniów niezapomnianym doświadczeniem. Mogli oni na własne oczy zobaczyć ,jak działa radio, nauczyć się nowych umiejętności. Na zakończenie młodzież podziękowała redaktorowi Władysławowi Bajkowskiemu i zrobiła pamiątkowe zdjęcie.

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagranicznestan powietrza

 fundusze1

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

 

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip