MIESZKAŃCY INTERNATU NA WERNISAŻU MARKA CELUCHA

441079150 956466026268609 1473801997203801077 nDnia 9 maja 2024 r. o godzinie 18.00, odbył się wernisaż rzeźby lokalnego artysty pana Jana Marka Celucha, który rzeźbi w drewnie.

Wydarzenie zgromadziło wielu gości, w tym młodzież  z Kazachstanu i Ukrainy, co dodało międzynarodowego charakteru temu spotkaniu. Artysta, znany z wyjątkowego talentu i pasji do rzeźbienia w drewnie, zaprezentował swoje najnowsze dzieła. Jego prace wyróżniają się precyzją wykonania oraz bogactwem detali, co przyciągało uwagę wszystkich obecnych. W swoich rzeźbach często nawiązuje do lokalnych tradycji , natury, religii, sztuki użytkowej co sprawia, że są one nie tylko piękne, ale i pełne znaczenia. Podczas wernisażu, artysta opowiedział o swojej twórczości, inspiracjach oraz technikach, które wykorzystuje w pracy.  Młodzież miała okazję zadać pytania i dowiedzieć się więcej o procesie tworzenia rzeźb. Obecność młodzieży z Kazachstanu i Ukrainy wzbogaciła wernisaż o nowe perspektywy i doświadczenia. Młodzi ludzie mieli możliwość wymiany kulturowej, co sprzyjało nawiązaniu nowych znajomości i pogłębieniu wiedzy o sztuce i kulturze innych krajów. Wydarzenie zakończyło się wspólną dyskusją przy poczęstunku, gdzie uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami i przemyśleniami na temat zaprezentowanych dzieł.

 

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagranicznestan powietrza

 fundusze1

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

 

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip