Lipsko- miasto znane i nieznane.

12314 października 2023 r. grupa uczniów z Kazachstanu i Ukrainy uczestniczyła w wycieczce pod hasłem: Lipsko- miasto znane i nieznane. Młodzież w czasie dwugodzinnego spaceru ulicami Lipska miała okazję poznać ciekawe miejsca i zabytki miasta oraz poszerzyć wiedzę na temat jego bogatej historii i współczesnego życia.

Organizatorzy wycieczki wykorzystali zdjęcia i informacje zamieszczone w publikacji ,,Powiat lipski. Przewodnik subiektywny”, autorstwa Czesława Barańskiego, Krzysztofa Furmanka i Marka Łaty, a także album Jana Skrzypczyńskiego pt. ,,Lipsko w fotografii- dawniej i dziś”.
W przerwie między zwiedzaniem Lipska uczestnicy wycieczki mieli czas na wspólny poczęstunek gorącą herbatą i słodyczami.
A oto opinia jednego z uczniów, Sayana Zhumagulova, przesłana na adres biblioteki szkolnej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.):
„Dziś, czternastego października, byłem na wycieczce z panią Renatą Boniatowską i panem Waldemarem Balcerowskim. To było fantastyczne przeżycie. Poznałem wiele postaci związanych
z historią Lipska i wiele ciekawych miejsc. Dowiedziałem się m.in. o Antonim Gustawie Bemie, gen. Teofilu Różyckim oraz Dionizym Czachowskim, poznałem też piękne miejsca nad zalewem. Nad zalewem wysłuchałem także historycznej opowieści o wydarzeniach, które rozegrały się w roku 1830 i o odważnej walce Polaków z Rosjanami. Tam też obejrzałem komiks o walkach pod Lipskiem, którego autorem jest pan Marek Łata.
Później widziałem na zalewie piękne łabędzie z kaczkami.. Było tak spokojnie. Dobrze, że w Lipsku jest czas pokoju, bez brutalnej wojny…”

 

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagranicznestan powietrza

 fundusze1

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

 

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip