Polityka prywatności

Data ustalenia tekstu: 30 marca 2013 r.

Data ostatnio wprowadzonych zmian: 30 marca 2013 r.

Wprowadzenie

Prywatność naszych użytkowników traktujemy poważnie i chcemy, aby korzystając z naszych witryn czuli się bezpiecznie.

Polityka prywatności dotyczy danych osobowych (określanych dalej jako "Dane"), które mogą być przez nas przetwarzane do celów związanych zfunkcjonowaniem witryn Polskiego Centrum Joomla!.

Polityka ta nie odnosi się do innych informacji, które do nas nie należą iktórych nie kontrolujemy. Prosimy przeczytać Warunki korzystania zwitryn Polskiego Centrum Joomla!.

1. Zbieranie danych

 1. Proces rejestracji użytkownika na witrynach Polskiego Centrum Joomla! wymaga jedynie:
  • nazwy własnej (imię, nazwisko)
  • poprawnego adresu e-mail,
  • unikalnego identyfikatora użytkownika (loginu)
  • unikalnego hasła.
 2. Proces rejestracji nie wymaga podawania rzeczywistej nazwy własnej. Twoja nazwa, adres e-mail lub inne informacje wysyłane na stronę mogą zawierać rzeczywiste dane osobowe tylko wtedy, jeżeli sam je wprowadzisz. Te informacje mogą pojawić się na stronie.
 3. Jak wiele innych stron internetowych, pobieramy także automatycznie informacje zawarte wlogach serwera, takie jak adres IP czy informacje zplików cookie (ciasteczek).

2. Używanie danych

 1. Możemy używać danych, aby ułatwić użytkownikowi korzystanie z witryn. Dołożymy wszelkich starań, aby Twoje dane nie dostały się do rąk trzecich chyba że:
  1. Polityka prywatności stanowi inaczej w dalszej części dokumentu;
  2. otrzymamy Twoją zgodę na udostępnienie Twoich danych;
  3. zostanie złamane prawo i będzie toczyć się związane z tym postępowanie;
  4. zauważymy że jakiekolwiek Twoje działanie łamie warunki korzystania z witryn Polskiego Centrum Joomla! i naszą Politykę prywatności, czy inne warunki użytkowania, atakże wprzypadku naruszania naszych praw własności;
  5. wszystkie lub którakolwiek z witryn zostaną wykupione przez stronę trzecią zzastrzeżeniem, że strona trzecia będzie używała Danych zgodnie z naszą Polityką prywatności, która jest umową między nami arejestrującymi się użytkownikami iwzwiązku ztym stanowi zobowiązanie prawne.
 2. Przechodząc na inną stronę przy użyciu odnośnika zamieszczonego w naszym serwisie, zapoznaj się zpolityką prywatności tamtej strony.

3. Ciasteczka [Cookies]

 1. Kiedy wchodzisz na strony naszych witryn, nasz serwer zapisuje na dysku Twojego komputera krótki plik tekstowy, zwany ciasteczkiem [ang. cookie. Pliki cookiemożemy stosować, aby:
  1. Kiedy wchodzisz na strony naszych witryn, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwisy, do ktorych odwolujemy się w naszych witrynach, np. pokazując multimedia.
  2. Ciasteczka i podobne technologie używane są w witrynach internetowych przede wszystkim ze względu na wygodę użytkowników, m.in po to, by jak najlepiej dostosować treści i funkcje witryny do ich potrzeb i oczekiwań, a także w celach statystycznych.
  3. Pliki ciasteczek wysyłamy wyjątkowo. Służą one tworzeniu statystyk, które pomagają dostosować zawartość stron do oczekiwań użytkowników, zapamiętaniu preferowanego wyglądu stron, np. ustawionego rozmiaru czcionki, odnotowaniu faktu głosowania wprowadzonych ankietach albo wykonaniu przez użytkownika kilkuetapowych czynności (np. dodania artykułu, dokonania zakupu wnaszym sklepie internetowym). Korzystamy również z ciasteczek służących dopasowaniu wyświetlanych reklam do zainteresowań odwiedzających witryny.
  4. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn, pliki cookies mogą być wysyłane także z serwerów stron, do któych się odwołujemy, np. YouTube czy serwisów społecznościowych.
  5. Pliki cookies nie gromadzą żadnych danych osobowych, w tym nazwisk iadresów e-mail.
  6. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy iwżaden sposób nie przetwarzamy.
  7. Każdy użytkownik może zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek w używanej przez siebie przeglądarce, w tym zupełnie wyłączyć możliwość ich zapisywania. Jeśli nie wyłączysz mo zliwości zapisywania ciasteczek pochodzących z naszych witryn, oznacza to Twoją zgodę na ich zapisywanie i przechowywanie w komputerze.
  8. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie zniektórych treści treści iusług udostępnianych w naszych witrynach, wszczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron w naszych witrynach.

  5. Edycja i usuwanie informacji

  1. Dajemy Ci możliwość modyfikacji i usuwania danych, które udostępniasz podczas rejestracji. Możesz tego dokonać wramach Twojego panelu kontrolnego.
  2. Publikacje lub inne dane, które udostępniasz, a które nie są przechowywane w ramach Twojego konta, takie jak artykuły, wiadomości na forum, komentarze, itp. pozostaną na naszych witrynach, nawet po usunięciu Twojego konta. Zobacz nasze Warunki korzystania zwitryn, aby dowiedzieć się więcej.

  7. Zawiadomienia

  1. Na podany przez Ciebie adres poczty elektronicznej wysyłamy generowane automatycznie zawiadomienia oniektórych Twoich działaniach. Nie odpowiadaj na te wiadomości.
  2. Główny administrator może przesyłać podany przez Ciebie adres poczty elektronicznej krótkie komunikaty oważnych wydarzeniach na witrynie, zmianach wWarunkach korzystania iPolityce prywatności, planowanych wyłączeniach witryny wcelach konserwacyjnych, itp.
  3. Jeżeli nie chcesz otrzymywać takich informacji, poinformuj nas o tym podczas udostępniania nam danych osobowych lub usuń swoje dane zlist subskrypcyjnych, na których jesteś zapisana lub zapisany.

  8. Zmiany w Polityce prywatności

  Jeśli zdecydujemy się na zmianę naszej Polityki prywatności, umieścimy tutaj odpowiednie informacje. Dlatego też prosimy ookresowe sprawdzanie treści tej strony wcelu zapoznania się znaszą bieżącą polityką.

  9. BEZ GWARANCJI

  1. W Internecie nie można zagwarantować, że każda transmisja danych jest całkowicie bezpieczna. Dlatego też, mimo dokładania wszelkich starań wcelu zapewnienia ochrony danych osobowych, nie możemy zapewnić lub zagwarantować bezpieczeństwa informacji przekazywanych doiznaszych witryn. Mogą pojawić się czynniki poza naszą kontrolą, które spowodują udostępnienie danych. Wzwiązku ztym zalecamy użytkownikom nieudostępnianie w ramach swojego konta informacji, które nie powinny zostać ujawnione.
  2. Po otrzymaniu transmisji, dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo danych wnaszych systemach.

  8. Kontakt

  Pytania dotyczące naszej Polityki prywatności prosimy kierować do administratora serwisu.