Praktyczna nauka języka niemieckiego

W dniach od 28 do 30 marca uczennice klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych z ZSP w Lipsku Agata Mazurkiewicz oraz Katarzyna Walczyk wzięły udział w warsztatach z polsko-niemieckiej animacji językowej ,,Zip-Zap”.

W zajęciach uczestniczyli też opiekunowie p. Wioletta Surowiecka i p. Piotr Więcław.

Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH i odbyły się w miejscowości Łapczyca koło Krakowa. W ramach szkolenia zaprezentowano materiały pomocnicze z zakresu polsko-niemieckiej animacji językowej oraz praktyczne wskazówki do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Warsztaty obejmowały następujące zagadnienia:

- definicja i cele animacji językowej,

- praktyczne ćwiczenia z animacji językowej,

- wymiana doświadczeń.

Projekt warsztatów został zrealizowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

Uczennice Kasia i Agata wróciły usatysfakcjonowane z pobytu w Łapczycy. Otrzymały certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach. Zdobytą wiedzę będą przekazywały koleżankom i kolegom podczas spotkań językowych przygotowujących do wyjazdu na praktyki w niemieckich hotelach.

Wioletta Surowiecka

 

 

 

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagranicznestan powietrza

 fundusze1

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

 

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip