Wieczór poetycki Haliny Markowskiej – Budniak

wieczor-poetycki-201517 marca 2015 r. grupa uczniów z klas III TŻ, II bLO i IIIbLO  wraz z nauczycielami :

p. Renatą Boniatowską  i W. Balcerowskim uczestniczyła w wieczorze poetyckim Haliny Markowskiej – Budniak, poetki kozienickiej, prezentującej swój najnowszy tomik wierszy „ Pomiędzy ostem a nagietkiem”.

W czasie imprezy, która  zainaugurowała  „ Kawiarniane Spotkania Artystyczne”, odbyło się odczytanie wybranych wierszy poetki( z udziałem autorki

i jej przyjaciółki Hanny Avis- Zembrzyckiej), publiczność wysłuchała również nastrojowych utworów muzycznych w wykonaniu Emilii Ziółek  z Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu. Słowo wstępne wygłosił Adolf Krzemiński- znany działacz kultury, poeta, prezes radomskiej Grupy Literackiej „ Łuczywo”. On też poprowadził rozmowę na temat inspiracji w poezji Haliny Markowskiej- Budniak i jej techniki pisarskiej.

     „ Kawiarniane  Spotkania Artystyczne” to świetna okazja, by poznać ciekawych twórców

regionu radomskiego, a  jednocześnie doznać wielu estetycznych wzruszeń. Należy dodać, że część młodzieży ZSP w Lipsku uczestniczyła w spotkaniu w ramach Młodzieżowego Wolontariatu Kultury, który działa z inicjatywy biblioteki szkolnej.

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagranicznestan powietrza

 fundusze1

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

 

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip