Wizyta młodzieży z Belgii

kortrijk-lipsko-2014

W środę, 23 kwietnia rozpoczęła się tygodniowa wizyta belgijskiej młodzieży z Kortrijk. Goście odwiedzili m.in. Kraków, Oświęcim, Sandomierz oraz poznali naszą szkołę i miasto. Szczegóły wkrótce.

RELACJA Z WIZYTY W LIPSKU NA PROFILU SZKOŁY W KORTRIJK

URZĄD MIASTA I GMINY LIPSKO: RELACJA Z SESJI Z UDZIAŁEM MŁODZIEŻY BELGIJSKIEJ

{slider=Program wizyty}

Przyjazd!

W środę, 23 kwietnia opiekunowie wyjadą do Warszawy po młodzież belgijskią. Grupa przyjecie do Lipska około północy (uczniowie i rodzice będą oczekiwać na swoich gości w okolicach szkoły).

Bochnia - Kraków - Oświęcim

Atrakcje czwartkowe rozpoczną się zbiórką o 8:15 na parkingu przy ulicy Bocznej. Goście wyjadą autokarem do Bochni – około 13:15 zwiedzą tamtejszą kopalnię soli, a następnie przejadą do Krakowa, gdzie zostaną zakwaterowani w Hostelu Atlantis (zjedzą obiadokolację oraz udadzą się na wieczorny spacer ulicami Krakowa). W piątek po śniadaniu w restauracji Vanillia, młodzież do godziny 12.00 będzie zwiedzać zabytki Krakowa wraz z przewodnikiem. Przewidziane jest tu również 1,5 godziny czasu wolnego, po którym grupa uda się do Oświęcimia, gdzie zwiedzi obozy zagłady. Do Lipska wrócą około północy.

Weekend

W sobotę i niedzielę goście Belgijscy pozostają pod opieką uczniów i ich rodzin - zagospodarowanie czasu we własnym zakresie.

Nasze Lipsko

W poniedziałek, 28 kwietnia o godzinie 10:00 przewidziane jest spotkanie przed Urzędem Miasta i Gminy w Lipsku i wizyta u burmistrza, natomiast od 11:30 do 14:00 zwiedzanie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku oraz pokaz ratownictwa medycznego. O 14:00 rozpoczną się prezentacje multimedialne w naszej szkole (sala nr 2), oficjalne spotkanie oraz poczęstunek, natomiast około 18.00 grupa pojedzie na ognisko integracyjne nad "Źródełko".

W Świętokrzyskie!

We wtorek o 8:30 grupa spotka się pod firmą Kingspan w Lipsku, zwiedzi zakład, a następnie przejedzie do miejscowości Św. Katarzyna (Góry Świętokrzyskie). Tu przewidziana jest piesza wycieczka na Łysicę, a w drodze powrotnej zwiedzanie Sandomierza. Młodzież wróci do Lipska około 22.00.

Stolica

W środę, 30 kwietnia młodzież spotka się o 10:00 na ulicy Bocznej i wyjedzie do Warszawy, gdzie zwiedzi Stare Miasto. Następnie goście przejadą na lotnisko w Modlinie. Opiekunowie wrócą do Lipska około północy.

{/slider}

fot. ZSP Lipsko

 


 

fot. Maria Szymczyk I A

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagranicznestan powietrza

 fundusze1

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

 

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip