WIRTUALNA STRZELNICA W NASZEJ SZKOLE

410941982 866621968586349 971265931928166863 nW roku szkolnym 2022-23 Starosta Lipski wraz z Zarządem Powiatu, zdecydowali o podjęci starań w sprawie utworzenia „Wirtualnej Strzelnicy" w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku.

Zadaniem szkoły było wybranie odpowiedniego miejsca i napisanie wniosku do Ministerstwa Obrony Narodowej. Dyrektor szkoły p. Mieczysław Mejzner zaakceptował koncepcję wykorzystania części szatni na stworzenie strzelnicy, autorem wniosku był p.  Marek Łata, a niezbędną wizualizację strzelnicy zaprojektował  p. Piotr Senderowski. Wniosek został pozytywnie zaakceptowany przez MON i szkoła otrzymała na realizację projektu – przebudowę szatni i zakup wirtualnej broni blisko 180tys zł.  Prace remontowe w przygotowaniu pomieszczenia na strzelnicę koordynowało Starostwo Powiatowe w Lipsku. W dniu dzisiejszym  dotarł system szkolno-treningowy ” Pojedynek „ i odbyły się pierwsze strzelania.  Wirtualne strzelanie z broni długiej i krótkiej  będzie dostępne dla naszej młodzieży, mieszkańców Lipska i wszystkich chętnych.

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagranicznestan powietrza

 fundusze1

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

 

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip