NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

dzienniep 2022„Ziemio Polska. Ziemio trudna i doświadczona. Ziemio moja. Bądź pozdrowiona!”tymi  słowami Jana Pawła II  10 listopada 2022 r. rozpoczęliśmy obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


 Z poetyckim akcentem umiłowania piękna ojczystego kraju młodzież zaprezentowała program artystyczny. Usłyszeliśmy następujące utwory: „Hymn do miłości Ojczyzny”                      I. Krasickiego, „Opowiedz nam moja Ojczyzno” R. Pisarek, „Oblicze Ojczyzny”                              T. Różewicza, „Moja piosnka” C.K. Norwida, „Ziemio rodzinna” Wł. Bełzy, „Polska”                        A. Słonimskiego, „Myśląc Ojczyzna” K. Wojtyły. Uczennice klasy IV liceum ogólnokształcącego uświetniły akademię wzruszającymi piosenkami: „Moja litania”                       L. Wójtowicza, „Wznieś serce nad zło” R. Rynkowskiego, „Ojczyzna” M. Grechuty, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” M. Rodowicz. W przejmujący sposób grupa uczniów wykonała „ Biały krzyż” K. Klenczona.
 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa. Akademia szkolna we wszystkich wzbudziła
głęboką refleksję nad historią i współczesnością naszego kraju.

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip