Młodzież ZSOiT z wizytą w Twoje Radio Lipsko

wycieczkaradio 2022 1W niedzielę 06 listopada 2022 roku, redakcję Twojego Radia Lipsko odwiedziła młodzież naszej szkoły(grupa z Ukrainy i Kazachstanu ,klasy  I i II Technik Programista) – opiekun Renata Boniatowska.


 W czasie pobytu w rozgłośni uczniowie zapoznali się z pracą realizatora i spikera. Pan Władysław Bajkowski omówił funkcję studia nagraniowego i emisyjnego. Młodzież poznała  również historię lipskiego radia. Redaktor powiedział, że Twoje Radio Lipsko oficjalnie istnieje od
7 lutego 2001 roku. Radio dociera do społeczeństwa z informacjami o życiu kulturalnym w gminie, problemach społecznych, pracy samorządu. Redaktor  naczelny Władysław Bajkowski poinformował  młodzież, że z pracą  przy radiowym mikrofonie związany jest od końca lat 60. Pracował w rozgłośniach studenckich w Krakowie, w rozgłośni radiowej Stoczni Gdynia, a także współpracował z Polskim Radiem Kraków. Lipską rozgłośnią radiową kieruje od  2003 roku. Radio to jego życiowa pasja.
 Uczniowie dowiedzieli się, że wielu absolwentów Zespołu Szkół Ogólnokształcących
i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku współpracowało  z radiem (staż, wolontariat). Uczniowie wymienieni to: Magda Sosińska, Ewelina Ciupa, Marta Biernacka, Aleksandra Mejzner, Katarzyna Wietrzyńska, Marta Jabłońska, Edyta Pękala, Grzegorz Jakubczyk, Łukasz Hmielewski itd.
 Ostatnim punktem wizyty w radiu był udział młodzieży w nagraniu. Nasi uczniowie powiedzieli kilka słów  o sobie, swoich zainteresowaniach, szkole, internacie. Odsłuchiwanie  nagranych głosów dostarczyło wszystkim wielu emocji.
 Redaktor zwrócił się  do uczniów z propozycją czytania na antenie radia serwisu informacyjnego w języku ukraińskim i kazachskim. Pewnie już niedługo usłyszymy naszych uczniów na antenie Twojego Radia  Lipsko.
 Spotkanie w redakcji zakończyło pamiątkowe zdjęcie.

 
 

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip