MŁODZIEŻ NA KONCERCIE PT.”PIOSENKI FILMOWE”

koncert 10.2022W ramach jesiennych spotkań z kulturą w dniu 23 października 2022 roku o godzinie 18.00 w LCK odbył się koncert pt”Piosenki filmowe” w wykonaniu grupy muzycznej Ambitus.
Uczniowie naszej szkoły(grupa z Ukrainy i Kazachstanu) w ramach zajęć dodatkowych z języka polskiego( z cyklu kultura w nauczaniu,podejście praktyczne-piosenka) uczestniczyli w tym wydarzeniu.
W repertuarze znalazły się najpiękniejsze piosenki z filmów polskich i zagranicznych takie jak:”Młode wilki”,”Śniadanie u Tiffany ego”,”Noce i dnie”,”07 zgłoś się”,”Titanik”,”Pretty Woman”,”Porady dla zdrady”,”Koty”,”Kogiel -mogiel”i wiele innych.
Słuchając ulubionych utworów można było naprawdę się zrelaksować i odpocząć. Udział w koncercie na żywo był po prostu wspaniałą zabawą i szansą na oderwanie się od codzienności.
Nie bez kozery mówi się ,że muzyka jest lekarstwem dla duszy albo,że łagodzi obyczaje”.
Koncert zespołu ABITUS wzbudził wśród uczniów niesamowite wrażenia. Wracając do internatu słowa niektórych piosenek pozostały w ich w głowach .Nucili piosenkę z filmu pt.”Kogiel mogiel” ,która śpiewana była na bis:
”Szukaj mnie,cierpliwie dzień po dniu,staraj się podążać moim śladem”.
Renata Boniatowska
 

 

 

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip