Wycieczka "Poznaj Polskę"

lublinzamosc 2022W ubiegłym roku odwiedzili Kraków, Warszawę i Gdańsk.

W tym roku szkolnym, w ramach programu "Poznaj Polskę", uczniowie technikum wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Lublina, Zamościa i na Roztocze. Pierwszego dnia poznawali wielokulturowy Lublin i jego architektoniczne tajemnice. Urokliwe zakątki lubelskiego starego miasta ukrywają, często małe znane, zabytki architektury romańskiej, gotyckiej, renesansowej, manierystycznej, barokowej i klasycystycznej

Zamość - miasto idealne, było celem drugiego dnia wycieczki naszych uczniów w ramach programu - "Poznaj Polskę". Miasto Jana Zamojskiego jest fenomenem w dziejach architektury. Układ nawiązywał do włoskiej późnorenesansowej myśli urbanistycznej i stał się jedną z najwybitniejszych realizacji tego typu w Europie.
Miasto idealne z założenia miało być piękne, funkcjonalne i bezpieczne. W harmonijny sposób łączyć życie gospodarcze, kulturowe, naukowe i religijnej.
 

 

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip