Błąd
  • [sigplus] Critical error: Image gallery folder 2021-22/22-05-15-3maj is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

„Witaj majowa jutrzenko” – Konstytucja 3 Maja

[sigplus] Critical error: Image gallery folder 2021-22/22-05-15-3maj is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

3maj 2022„Witaj majowa jutrzenko” – Konstytucja 3 Maja
„Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.
Witaj maj, piękny maj,
U Polaków błogi raj”


W dniu 27 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji uczczenia 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pod hasłem „Witaj majowa jutrzenko!”. Uczniowie klas drugich i trzecich technikum oraz liceum przypomnieli o tym doniosłym wydarzeniu z 1791 roku, podkreślając rangę Konstytucji, ponieważ była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie po konstytucji amerykańskiej. Określiła ona ustrój państwa oraz prawa i obowiązki człowieka i obywatela. Dała nadzieję na wyjście z upadku, zmiany w kraju, powrót do byłej świetności państwa polskiego. W czasie apelu uczniowie wcielili się w role króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz posłów obradujących w Sejmie Czteroletnim i odegrali scenkę zaprzysiężenia Konstytucji 3 Maja. Ciekawym elementem był film edukacyjny prezentujący  trójwymiarowo postacie z  obrazu Jana Matejki pt. „Konstytucja 3 Maja z 1791 roku”. Apel przygotowany pod kierunkiem nauczycielek: Beaty Pałki, Beaty Michalec i Agnieszki Winiarczyk dodatkowo wzbogaciły piosenki „Witaj majowa jutrzenko!” i „Jest takie miejsce” w wykonaniu naszych uczennic. Słuchacze mieli okazję, aby przypomnieć sobie historię Konstytucji oraz ważne fakty z historii Polski. Nie zabrakło odświętnych strojów i wyeksponowanych symboli narodowych.

{zspgaleria}2021-22/22-05-15-3maj{/zspgaleria}

 

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip