XXI Konkurs recytatorski „Kreować głosem”

kreowacglosem 2022W piątek, 10 grudnia 2021 w sali widowiskowej Lipskiego Centrum Kultury odbyła się XXI  edycja konkursu recytatorskiego "Kreować głosem". Każdy z uczestników wybierał do prezentacji dowolny utwór poetycki lub fragment prozy.

W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie szkół z terenu powiatu lipskiego w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VI, uczniowie szkół podstawowych kl. VII -VIII, uczniowie szkół ponadpodstawowych. Jury, w którego skład weszli fachowcy z dziedziny recytacji, oceniało prezentacje konkursowe wg następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja utworów, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice z liceum i technikum, które przygotowały do recytacji: „Odnaleźć samego siebie” Tadeusza Różewicza – Zuzanna Czyż z klasy II TZ, „Nic darowane” Wisławy Szymborskiej  - Otylia Mróz z klasy II TZ, „Granica” (fragment) Zofii Nałkowskiej – Izabela Kowalczyk z klasy III LOG, „W puchu alleluja” Tadeusza Nowaka – Wiktoria Janiszewska z klasy III LOG. Uczennice pracowały nad przygotowaniem tekstów pod kierunkiem polonistek: Lucyny Stępnikowskiej i Beaty Pałki. Jury wyłoniło laureatów i przyznało wyróżnienia. Nasze uczennice spisały się celująco. Zuzanna Czyż, Izabela Kowalczyk i Wiktoria Janiszewska zostały laureatkami, a Otylia Mróz zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy naszym recytatorkom umiejętności operowania głosem oraz odwagi scenicznej, zwłaszcza że poziom wystąpień wszystkich uczestników był w tym roku wysoki.
                                                                              Beata Pałka, nauczyciel języka polskiego
 

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalcenie

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip