WYCIECZKA LICEALISTÓW DO KRAKOWA

poznajpo 2021W dniach 1-3 12.2021r. uczniowie liceum wyjechali na 3-dniową wycieczkę do Krakowa w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Pierwszego dnia zwiedzali z przewodnikiem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie duże wrażenie zrobiły freski w kaplicach narodowych oraz Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa-Nila, gdzie poznawali historię Polskiego Państwa Podziemnego. Następnie wycieczka przejechała do Schroniska Młodzieżowego, gdzie mieli obiadokolację i mogli zakwaterować się w pokojach. Drugiego dnia odbyło się zwiedzanie Zamku  Królewskiego na Wawelu. Przewodnik świetnie zaprezentował historię wawelskiego wzgórza oraz pokazał najciekawsze miejsca zamku, katedry, podziemia z grobami królewskimi i zamkową wieżę z „Dzwonem Zygmunta”. Kolejnym punktem wycieczki był kilkukilometrowy spacer i poznawanie historycznych zakątków miasta, jego zabytków i krakowskich dróg kardynała Stefana Wyszyńskiego. Duże zaciekawienie zrobił Krakowski Kazimierz i Królewska Droga z Pomnikiem Grunwaldzkim. Spacer zakończył się zwiedzaniem Sukiennic i Bożonarodzeniowego Jarmarku. Po powrocie do schroniska uczestnicy wycieczki zjedli obiadokolację i wrócili do swoich pokoi. W trzecim dniu uczniowie zwiedzali obóz Auschwitz – Birkenau. Opowieści przewodnika, oglądane eksponaty i miejsca przebywania więźniów zrobiły ogromne wrażenie. Większość uczniów nigdy nie było w odwiedzanych miejscach.

 

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalcenie

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip