WRZEŚNIOWY APEL PAMIĘCI

apel pamieci 2020

 W dniu 23 września przed Kamieniem Pamięci Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się uroczysty Apel Pamięci z okazji 81 rocznicy wybuch II wojny światowej.

Uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych z wychowawcami, Strzelcy, dyrekcja szkoły i zaproszeni goście. O najważniejszych lokalnych wydarzeniach kampanii wrześniowej tj. mordzie na polskich żołnierzach w Dąbrowie, bohaterskim boju rotmistrza Leona Podreza dowódcy szwadronu motocyklowego z niemieckimi jednostkami pancernymi i spaleniu przez żołnierzy niemieckich lipskiej synagogi wraz z 60 lipszczanami narodowości żydowskiej, przypomniał wicedyrektor Marek Łata. Następnie odbył się Apel Pamięci, który poprowadził por. Tadeusz Pękała, honorowy dowódca lipskiego „Strzelca”. Znicze przed pomnikiem złożyli – Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Lipskiego - dr Zbigniew Ostrach i Powiatowy Komendant Policji w Lipsku starszy brygadier Tomasz Krzyczkowski. Dyrektor szkoły Mieczysław Mejzner wraz z gośćmi wręczyli nagrody książkowe dla wyróżniających się strzelców. Wrześniowy Apel jest tradycją szkoły i przypomina rocznicę wojny obronnej Polski w 1939 roku.

 

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalcenie

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip