FINALIŚCI KONKURSU PATRIA NOSTRA Z NASZEJ SZKOŁY

patrianostra 2020Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku - Krzysztof Machała, Marcin Skaliński i Stanisław Jach z liceum ogólnokształcącego (klasa ILOg), zostali finalistami konkursu Patria Nostra.

W dniu 15 września 2020 roku w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Filmowego Konkursu, w czasie której laureaci otrzymali wiele cennych nagród. Warto dodać, że nasz zespól z ZSOiT w Lipsku wylosowała temat na 45 sekundowy film pt- "Wprowadzenie nowej waluty (talarów) w Księstwie Warszawskim". Został on zrealizowany w Lipsku i będzie wyświetlany na ekranach LED w różnych miejscach publicznych w Polsce. Uczestnikami rywalizacji byli uczniowie z całej Polski oraz USA, Europy Zachodniej, Litwy, Białorusi, Ukrainy i Kazachstanu. Celem cyklicznego konkursu, którego V edycja odbyła się w roku szkolnym 2019/20, jest budzenie, rozwijanie i umacnianie postaw patriotycznych, a także propagowanie wiedzy o historii Polski. Organizatorów konkursu reprezentowali między innymi: euro-poseł Zbigniew Kuźmiuk, prof. Jan Żaryn, pełniący jednocześnie funkcję senatora III RP i Przewodniczącego Stowarzyszenia „Polska Jest Najważniejsza”, Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, a także Mirosław Gryko, przedstawiciel Agencji Reklamowej MG MEDIA i wielu innych. Opiekunem finalistów konkursu był Marek Łata.

 

 

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalcenie

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip