FINAŁ KONKURSU – „ZAOPIEKUJ SIĘ PAMIĘCIĄ”

drogacegielnia 2020Historia lokalna, zakorzeniona w konkretnym miejscu to ważny element budowania tożsamości „małych ojczyzn“ i edukacji obywatelskiej.  Konkurs „Zaopiekuj się Pamięcią” ma na celu działania związane z adaptowaniem i dbaniem o miejsca pamięci i tożsamości lokalnej na terenie województwa mazowieckiego.

Głównym i najważniejszym celem konkursu jest powstanie wirtualnego miejsca zachowania pamięci i tożsamości wspólnoty, a mapa zawarta w aplikacji, przyczyni się do rozwoju turystyki lokalnej na terenie całego województwa.  Nad prawidłowym przebiegiem procesu czuwał „Ambasador” projektu – jeden dla każdego powiatu. Nasi uczniowie: Amelia Karwicka, Amelia Kąkol, Bartosz Czerwonka  przygotowali materiał filmowy  na temat starej cegielni w Dziurkowie. Opiekunem projektu była p. Krystyna Wójtowicz z Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rzeczniowie. Zapraszamy do obejrzenia filmowej pocztówki ze starej cegielni w Dziurkowie.
                                                                                                                                                                Opiekun: Krystyna Wójtowicz

 

 

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalcenie

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip