FINALIŚCI KONKURSU PATRIA NOSTRA Z NASZEJ SZKOŁY

patrianostra 2020Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku - Krzysztof Machał, Marcin Skaliński i Stanisław Jach z liceum ogólnokształcącego (klasa ILOg) zakwalifikowali się do finału konkursu Patria Nostra.

Przygotowany film na wylosowany temat – „Wprowadzenie nowej waluty w Księstwie Warszawskim”, powstał w Lipsku i będzie wyświetlany na ekranach LED w różnych miejscach publicznych w Polsce. Finaliści otrzymają nagrody, natomiast głosowanie na laureatów, którzy wyjadą na wycieczkę do Brukseli, odbędzie się we wrześniu w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Uczestnikami konkursu są uczniowie z Polski oraz USA, Europy Zachodniej, Litwy, Białorusi, Ukrainy i Kazachstanu. Celem konkursu jest budzenie, rozwijanie i umacnianie postaw patriotycznych, a także propagowanie wiedzy o historii Polski. W ubiegłym roku na konkurs przygotowano 270 filmów.
(Kilka fotek z realizacji filmu przez naszych uczniów oraz Centrum Olimpijskie w Warszawie)

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalcenie

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip