DWA PUCHARY DLA NASZEJ SZKOŁY

sprawni 2019W dniu 10 kwietnia 2019r. w naszej szkole oraz na stadionie miejskim odbyły się Rejonowe Zawody Sportowo - Obronne -"Sprawni jak żołnierze". Do konkursu przystąpiło siedem 3 -osobowych drużyn ze szkół regionu.  Przybyli zawodnicy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych w Białobrzegach, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach, Klasy wojskowej - Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lipsku.

Zawody odbyły się w następujących konkurencjach: testu sprawnościowego, udzielaniu pierwszej pomocy, strzelaniu, rzutu granatem oraz biegu na orientację. Okazały się one bardzo wyczerpujące dla wszystkich uczestników– trwały ponad 5 godzin. Drużyny z naszej szkoły osiągnęły bardzo duży sukces, zajęły  pierwsze miejsca w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Wręczenia pucharów, dyplomów i podziękowań dokonał p. Radosław Kotowicz wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu, który był koordynatorem zawodów. W uroczystości zakończenia drużynowych zmagań udział wzięli m.in. Starosta Lipski – Sławomir Śmieciuch, Przewodniczący Rady Powiatu – Józef Sosnowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej - Tomasz Krzyczkowski oraz przedstawiciele wojska, policji i straży pożarnej, którzy zabezpieczali bezpieczeństwo zawodów. Jurorami w naszej szkole byli p. Marek Łata, p. Michał Patyk oraz Tadeusz Pękała, który przygotowywał poszczególne konkurencje. Zwycięskie drużyny-dziewcząt w składzie: Martyna Krawczyk, Karina Choinka, Anna Walczyk i rezerwowa Martyna Gałek oraz chłopców w składzie: Jakub Mejzner, Wiktor Kędzierski, Patryk Sulima oraz rezerwowy Dawid Skrzek wezmą udział w finale wojewódzkim zawodów „Sprawni jak żołnierze”. Po zakończeniu uroczystości delegacje uczniów oraz goście przeszli na cmentarz, gdzie w rocznicę „Katastrofy Smoleńskiej”, przed pamiątkową tablicą, złożyli hołd ofiarom tragedii. Uzbrojeni strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1005 im. Dionizego Czachowskiego, zaciągnęli wartę honorowa przy Krzyżu Katyńskim. 

 

 

 

 

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalcenie

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip