Nowe projekty edukacyjne

efs-logo

Od września 2014 r. w liceum ogólnokształcącym będą realizowane nowe programy, dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Licealiści z klasy pierwszej będą realizować projekt Innowacyjny program nauczania matematyki dla liceów ogólnokształcących, który jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego założenia są odpowiedzią na dostrzeżone braki w dominującym systemie nauczania matematyki, których konsekwencją jest pogarszanie się wyników polskich maturzystów.
Projekt będzie korzystał z technologii informacyjno-komunikacyjnych w oparciu o program GeoGebra, który ułatwi uczniom zrozumienie matematyki oraz sprawi, że lekcje staną się ciekawsze. W projekcie weźmie udział 125 uczniów z 5 klas liceów ogólnokształcących oraz 10 nauczycieli. Więcej informacji dostępne jest na stronie projektu.

Klasy drugie liceum ogólnokształcącego będą realizować projekt pod nazwą Hotel Stars, który dotyczy ekonomii w praktyce. Będzie to nauka w formie zabawy, a dokładnie internetowej gry, w której trzeba się będzie wcielić we właściciela hotelu i odpowiednio nim zarządzać. Logowanie do platformy odbywać się będzie ze strony hotel.prod.arteneo.pl

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip