Wyniki 4. edycji konkursu Euroscola 2014/2015

euroscola

Wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu – kolejny sukces naszych uczniów pod opieką Beaty Michalec. Sukces tym większy, ponieważ to uczniowie klas pierwszych (I A oraz I T) okazali się bardzo wytrwałymi graczami.

Młodzież naszej szkoły po raz kolejny w Strasburgu! Konkurencja i zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania.
Konkurs Euroscola trwający w dniach 3-16 kwietnia 2014 r. został zakończony. Wyniki ogłoszono w maju.

tabela-euroscola

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

Quiz internetowy Euroscola to konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, organizowany przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce i przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (16-20 lat). Nagrodą w konkursie jest dofinansowywana wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, gdzie odbędzie się spotkanie zwycięzców konkursu Euroscola z całej UE. Obrady Euroscoli odbywają się w języku angielskim, francuskim oraz niemieckim, dlatego uczniowie powinni mówić jednym z tych języków. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych grup, które pojadą na spotkanie Euroscoli do Parlamentu Europejskiego do Strasburga (Francja).

Nagrodą w konkursie Euroscola jest dofinansowanie wyjazdu na spotkanie Euroscoli w Strasburgu. Konkurs Euroscola prowadzony jest jednocześnie w wielu państwach Unii Europejskiej, uczniowie i opiekunowie zwycięskich zespołów (klas), spotkają się w Strasburgu wraz z 500 innymi uczniami i nauczycielami z Unii Europejskiej.

Jak przebiegał konkurs?

Uczestnicy startujący w konkursie otrzymują 30 losowo wybranych pytań z dziesięciu różnych dziedzin: geografia, gospodarka, historia, historia Unii Europejskiej, instytucje Unii Europejskiej, kultura i język, Parlament Europejski, polityka Unii Europejskiej, edukacja, systemy polityczne i społeczne.
Pytania w quizie internetowym są podzielone na 3 kategorie: łatwe (5 punktów), średnie (10 punktów) i trudne (15 punktów). Program wybiera pytania losowo, a każdy z uczestników (klasa, grupa uczniów) otrzymuje jednakową ilość łatwych, średnich i trudnych pytań z różnych dziedzin (10 łatwych, 10 średnich i 10 trudnych). Na każde z pytań, w zależności od rodzaju trudności, przeznaczony jest różny czas na udzielenie odpowiedzi:
  • pytania łatwe – 5 punktów – 15 sekund na odpowiedź,
  • pytania średnie – 10 punktów – 30 sekund na odpowiedź,
  • pytania trudne – 15 punktów – 45 sekund na odpowiedź.
Maksymalna ilość punktów do zdobycia to 300 w czasie sumarycznym 900 sekund (15 minut). Uczestnicy muszą odpowiedzieć na każde pytanie. Nie jest możliwy ani powrót do wcześniejszych pytań w celu zmiany odpowiedzi, ani przejrzenie wszystkich odpowiedzi na koniec konkursu. W przypadku braku odpowiedzi w czasie przeznaczonym na pytanie uczestnik otrzyma za dane pytanie 0 (zero) punktów a następnie zostanie dla niego wylosowane kolejne pytanie z puli pytań konkursowych. Nie będzie możliwa ponowna odpowiedź na pytanie, na które nie udzielono odpowiedzi.
Dodatkowym kryterium, za które uzyskuje się punkty jest czas potrzebny na udzielenie odpowiedzi na poszczególne pytania. Im szybciej będą udzielane odpowiedzi na dane pytania tym więcej można zdobyć z tego tytułu punktów.

Beata Michalec

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagranicznestan powietrza

 fundusze1

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

 

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip