I, II oraz III miejsce naszych pierwszoklasistów w Lublinie

finalisci-unia-2014

W piątek, 25 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Integracji Europejskiej zorganizowanym przez Instytut Europeistyki.

2014-05-12-a-gbiorczyk

Angelika - I miejsce

Uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces. Trójka uczniów pod opieką Beaty Michalec znalazła się w finale konkursu, po czym wyeliminowali konkurentów z innych szkół obejmując trzy pierwsze miejsca. Najwyżej na podium stanęła Angelika Gbiorczyk I T, zaraz pod nią uplasował się Krystian Spyt I T, natomiast trzecie miejsce zajęła Joanna Wypchło I A.

Celem Konkursu była promocja wiedzy o różnych formach integracji europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terytorium całej Polski, a także rozwijanie wiedzy uczniów na temat historii i współczesności Unii Europejskiej oraz kształtowanie uczucia poszanowania dla dziedzictwa historycznego i kulturowego Europy.
Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego, w którym należało rozwiązać test ogólny; oraz ustnego, gdzie trzeba było odpowiedzieć na dwa pytania z zakresu tematu specjalnego przygotowanego przez Komitet Konkursowy.
Nagrodą główną w konkursie był indeks na kierunek Europeistyka (prowadzony w języku polskim lub angielskim) na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, tablet oraz inne nagrody rzeczowe.
Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński oraz poseł do Parlamentu Europejskiego prof. dr hab. Zbigniew Zaleski.

2014-05-12-finalisci

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip