Samorząd Uczniowski

Podobnie jak szkoła posiada swój zarząd, również uczniowie mają swoich przedstawicieli. Młodzież co roku powołuje nowy samorząd uczniowski, którego jednym z głównych zadań jest aktywne uczestnictwo w życiu szkoły, mające również na celu poprawienie standardów pracy uczniów.

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022

 

 

 

 

 

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015

lidak-magdalena

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

Magdalena Lidak II A

mazurek-milena

Zastępca Przewodniczącego

Milena Mazurek I T

gawlik-jan

Skarbnik

Jan Gawlik II B

SEKCJA KULTURALNO OŚWIATOWA:

Przewodnicząca: Katarzyna Walczyk III T
Członkowie: Karolina Kucharczyk, Agata Mazurkiewicz, Magdalena Pastuszka, Ewelina Rudzka, Karolina Ryło, Karina Spadło, Maria Szymczyk, Ewelina Tarka.

SEKCJA PLASTYCZNA:

Przewodnicząca: Joanna Wypchło II A
Członkowie: Angelika Gawlik, Kinga Gruszka, Angelika Janiszewska, Joanna Kosiór, Przemysław Kowalczyk.

SEKCJA TECHNICZNA:

Przewodniczący: Krystian Spyt II A
Członkowie: Patryk Łapa, Kamil Rzepka, Daniel Wójcik, Adrian Wyrwich.

Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego 2014/2015 - 30 października

W czwartek, 30 października odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W tym roku zmieniła się ich formuła – o nowym składzie decydowali wszyscy uczniowie szkoły oraz nauczyciele.

Tajne wybory odbyły się w sali nr 5 w obecności powołanej komisji wyborczej w godzinach od 9.00 do 12.00. W składzie komisji znaleźli się: Katarzyna Małaczek III T - przewodnicząca, Daniel Wójcik II A, Aleksandra Puton I LO oraz Weronika Bednarska II T.
Sposób gosowania nie odbiegał prawie w ogóle od tego znanego z wyborów samorządowych. Głosujący podpisywał listę i pobierał kartę do głosowania. Głosować można było tylko na jednego kandydata, stawiając znak "X" w kratce z lewej strony obok nazwiska. Po oddaniu głosu należało wrzucić kartę do urny wyborczej.

WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  1. LIDAK Magdalena (II LO A) - 49 głosów
  2. MAZUREK Milena (I T) - 45 głosów
  3. GAWLIK Jan (II LO B) - 29 głosów
  4. KOSIÓR Joanna (I LO) 29 głosów
  5. SPYT Krystian (II T) - 28 głosów
  6. WYPCHŁO Joanna (II LO A) - 27 głosów
  7. WALCZYK Katarzyna (III T) - 26 głosów
  8. MAZURKIEWICZ Agata (III T) - 12 głosów
  9. TARKA Ewelina (III T) - 10 głosów
  10. KUCHARCZYK Karolina (I LO) - 9 głosów

Nową Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Magdalena Lidak, która uzyskała największą liczbę głosów. Zastępować ją będzie Milena Mazurek, natomiast funkcję skarbnika obejmie Jan Gawlik. Szczegółowy skład Rady wraz z sekcjami dostępny jest w zakładce Samorząd Uczniowski.

 


 

Samorząd Uczniowski w Roku Szkolnym 2013/2014

Podsumowanie pierwszego semestru

Samorząd Uczniowski tuż po zakończeniu zbiórki charytatywnej na rzecz fundacji "Pomóż i Ty" zajął się organizacją akcji mikołajkowej dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hucie. W tym celu w szkole odbył się obchód z puszką, do której udało się zebrać ponad 140 zł. Fundusz powiększyły dobrowolnym datkiem pieniężnym również klasy II B oraz IV T, a w największym stopniu I A – łączna jego wartość wyniosła prawie 250 zł. Pod koniec listopada zorganizowana została dyskoteka szkolna, z której dochód wyniósł ponad 170 zł.
W ramach wszystkich akcji udało się zebrać niespełna 560 zł, z czego ponad 380 zostało przeznaczone na prezenty i organizację spotkania w Hucie. Zaoszczędzona reszta zasiliła fundusze Samorządu Szkolnego, której niewielka część została wykorzystana na Mikołajki w szkole oraz świąteczne dekoracje. Na zakończenie pierwszego semestru w "skarbonce" samorządu było nieco ponad 300 zł.

Aleksandra Mejzner, skarbnik

Zbiórka charytatywna na rzecz "Pomóż i ty"

4 i 5 listopada 2013 r. odbywała się akcja charytatywna na rzecz osób niewidomych i niedowidzących – była to zbiórka pieniędzy na fundację "Pomóż i ty". W tym roku głównym celem działań jest pomoc 22-letniej Justynie Niedziałek, która straciła cztery palce prawej dłoni w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Koszt protez to ok. 65.000 zł, co przewyższa możliwości finansowe rodziny poszkodowanej. Uczniowie naszej szkoły wspomogli akcję kupnem cegiełki, której koszt wynosił minimum złotówkę – udało się zebrać 174 zł. Akcję charytatywną przeprowadził Samorząd Uczniowski. Wpłaty na konto fundacji dokonała Aleksandra Mejzner.

Pierwsze zebranie Rady Samorządu Uczniowskiego

W czwartek, 31 października odbyło się pierwsze zebranie nowej Rady Samorządu Uczniowskiego, na którym został przedstawiony plan pracy samorządu. Obejmuje on m.in.: branie czynnego udziału w akcjach charytatywnych, aktywne uczestnictwo w imprezach szkolnych, kontynuację numerków niepytanych, zbiórki pieniędzy, zbiórkę nakrętek na rzecz Hospicjum im. "Małego Księcia" w Lublinie, zmianę wystroju tablicy SU na pierwszym piętrze, współpracę z Urzędem Miasta i Gminy w Lipsku i innymi lokalnymi organizacjami oraz program profilaktyczny. "W szkole będziemy prowadzić współpracę z Dyrekcją, panią pedagog, wychowawcami klas i pozostałymi nauczycielami. Będziemy również podejmować różne inne działania wynikające z zadań Samorządu Uczniowskiego zgłaszane przez samorządy klasowe, członków sekcji lub innych przedstawicieli społeczności szkolnej" – czytamy w protokole, który przygotowała Kinga Gruszka I A.

Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego 2013/2014

We wtorek, 29 października o godzinie 10.50 w świetlicy internatu odbyły się wybory Rady Samorządu Uczniowskiego, w których uczestniczyły „trójki” klasowe oraz chętni uczniowie.
Po powitaniu uczestników przez opiekun Samorządu Agnieszkę Jędrę oraz Adriana Chojnackiego, który do dziś pełnił funkcję przewodniczącego, nastąpiło sprawdzenie listy obecności.
Z pośród zebranych wybrano wstępnie 12 osób, z których do głosowania pozostało sześcioro. Zarząd wybierano w tajnym głosowaniu. Najwięcej, bo niespełna 46% głosów uzyskała Katarzyna Wietrzyńska z II A i to ona zastąpi Adriana Chojnackiego na stanowisku Przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Na drugiej pozycji uplasował się Przemysław Łepecki z II T (26% głosów), który będzie Zastępcą Przewodniczącego. Aleksandra Mejzner na którą zagłosowało 15% zebranych zostanie Skarbnikiem.
Kolejnym punktem było wybranie przewodniczących oraz członków sekcji. Nad sekcją techniczno-gospodarczą czuwał będzie Krzysztof Kosiór z II TM. Zarząd nad sekcją plastyczną obejmie Kinga Gruszka z I A. W każdej z sekcji zasiada po 13 osób.
Na koniec opiekun samorządu udzieliła kilku wstępnych wskazówek nowemu Samorządowi, natomiast Adrian pogratulował nowo wybranym oraz podziękował za swój udział w pracę Samorządu Szkolnego.

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2013/2014

katarzyna-wietrzynska

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

Katarzyna Wietrzyńska II A

przemyslaw-lepecki

Zastępca Przewodniczącego

Przemysław Łepecki II T

aleksandra-mejzner

Skarbnik

Aleksandra Mejzner II B

SEKCJA TECHNICZNO-GOSPODARCZA:

Przewodniczący: Krzysztof Kosiór II TM
Członkowie: Norbert Fundowicz I TM, Oskar Krawczykowski II A, Magdalena Lidak I A, Olga Mejzner II A, Piotr Piwowarek II T, Szymon Pękała II TM, Rafał Pluta I B, Michalina Przepiórka II A, Natalia Senderowska II A, Krystian Spyt I T, Maria Szymczyk I A, Dominika Urbanek I A, Karolina Włodarczyk II A.

SEKCJA PLASTYCZNA:

Przewodnicząca: Kinga Gruszka I A
Członkowie: Weronika Bednarska I T, Anna Burdon I A, Angelika Janiszewska I A, Katarzyna Kaczmarska III DP, Daria Kala IV T, Marlena Kostka I B, Agata Krasińska III DP, Sandra Kwiatkowska I B, Angelika Mamerska III DP, Kinga Pastuszka IV T, Sandra Schmidt II B, Karina Spadło II T, Ewelina Tarka II T.

Wybory opiekuna Samorządu 2013/2014

Od 12 do 23 września 2013 r. odbywały się wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 82% uczniów szkoły. Najwięcej głosów (51) uzyskała Agnieszka Jędra, która przez najbliższe 2 lata będzie kierowała poczynaniami samorządu. Wysokie noty w głosowaniu zebrali również: Waldemar Balcerowski (40), Małgorzata Senderowska (39), Zbigniew Kijewski (38) oraz Iwona Patyk (34).

Samorząd Uczniowski

 


 

Samorząd Uczniowski w Roku Szkolnym 2012/2013

Wybory Samorządu

W czwartek, 4 października w świetlicy internatu odbyły się wybory nowego samorządu na rok szkolny 2012/2013. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele "trójek klasowych", a nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwały: opiekun samorządu szkolnego Małgorzata Senderowska oraz pedagog szkolny Agnieszka Jędra. Wybrano nowych przedstawicieli samorządu na bieżący rok szkolny.

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2012/2013
chojnacki-adrian

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Adrian Chojnacki II DP

kosma-dominika

Zastępca Przewodniczącego

Dominika Kosma II AF

krasinska-agata

Skarbnik

Agata Krasińska II DP

SEKCJA PORZĄDKOWA:
Przewodniczący: Nikola Ślusarczyk II AF
Członkowie: Katarzyna Urbanek III A, Patryk Frynas II AF, Oskar Krawczykowski I A, Agnieszka Mirowska II AF.

SEKCJA PLASTYCZNA:
Przewodniczący: Natalia Senderowska I A
Członkowie: Daria Kala III T, Kinga Pastuszka III T, Katarzyna Wietrzyńska I A, Karolina Włodarczyk I A, Katarzyna Walczyk I T, Karina Spadło I T, Katarzyna Kaczmarska II DP, Karol Burdon II DP.

SEKCJA TECHNICZNA:
Przewodniczący: Adrian Kucharczyk II WR
Członkowie: Michał Stępniewski II AF, Krzysztof Kosiór I TM, Szymon Pękała I TM, Jakub Długoszek II WR.

Pierwsze zebranie

W piątek, 19 października 2012 r. na długiej przerwie w sali 209 odbyło się pierwsze zebranie rady nowego samorządu uczniowskiego. Po powitaniu członków i sprawdzeniu obecności, wybrano protokolanta - została nim Nikola Ślusarczyk. Na kolejnych zebraniach będzie czuwać nad obecnością członków samorządu oraz spisywać najważniejsze sprawy, które będą omawiane. Na pierwszym zebraniu nie mogło zabraknąć przedstawienia praw i obowiązków samorządu na podstawie statutu szkoły. Kolejnym punktem było zapoznanie się z planem pracy na bieżący rok szkolny. Omówiono wykonane już zadania oraz padły nowe pomysły dotyczące m.in. dyskotek szkolnych, Mikołajek i Walentynek.

Kolejne zebranie

W następnym miesiącu, 14 listopada 2012 r. odbyło się kolejne zebranie. Przedstawiciele samorządów klasowych wspólnie z zarządem dyskutowali na temat zbliżających się Mikołajek. Jak co roku w naszej szkole prowadzona była akcja charytatywna, której celem była zbiórka zabawek i przyborów szkolnych dla dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hucie. W nagrodę każdy uczeń naszej szkoły ma prawo do wyboru dodatkowego "szczęśliwego numerka" w grudniu, dzięki któremu zostanie zwolniony z odpowiedzi ustnej. Planowana jest również dyskoteka szkolna, z której datki również zostaną przekazane na zakup mikołajkowych upominków.

Osiągnięcia

Nowy samorząd uczniowski ma za sobą pierwsze osiągnięcia związane z usprawnieniem jego pracy, m.in. udało się otrzymać salę przeznaczoną do spotkań oraz rozwiązać sprawę sklepiku szkolnego. Ponadto członkowie samorządu aktywnie uczestniczą w życiu szkoły: zorganizowaliśmy Akcję Sprzątania Świata oraz braliśmy udział w Dniu Komisji Edukacji Narodowej połączonej z Dniem Patrona i Ślubowaniem Klas Pierwszych. Od lat współpracujemy ze środowiskiem lokalnym, m.in. w ramach akcji mikołajkowej i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzonej przez Oddział PTTK w Lipsku. Obejmujemy pomocą również dzieci i osoby niepełnosprawne podczas akcji: „Góra grosza” oraz „Pomóż i Ty” pod patronatem Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych. Włączamy się również w działania prowadzone przez pedagoga szkolnego (Dzień Szkoły bez Przemocy, Światowy Dzień Rzucania Palenia). Uczestniczymy w ogólnopolskich szkoleniach samorządów szkolnych, m.in. „Współpraca młodzieży polskiej i szwajcarskiej w celu wypracowania optymalnego modelu aktywizacji młodego pokolenia do udziału w życiu publicznym” (Rok Szkolny 2011/12, Hebdów, woj. małopolskie).

Dzięki współpracy z Dyrekcją i nauczycielami samorząd ma możliwość aktywnego działania na terenie szkoły. Inicjatywy uczniów są jak zawsze pozytywnie rozpatrzone, dzięki czemu zakres naszej pracy stale się poszerza. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie w życie szkoły wpłynie na aktywną postawę społeczności szkolnej oraz wykreuje wizerunek placówki jako miejsca przyjaznego dla uczniów.

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalcenie

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip