PRÓBNA MATURA Z "ECHEM DNIA"

echo-matura-2014

Po feriach zimowych odbyły się matury próbne z "Echem Dnia" i WSiP'em. W tym roku uczniowie otrzymają arkusze z logotypem redakcji z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.

W poniedziałek, 3 marca uczniowie pisali pierwszy z trzech przedmiotów - język polski. W sali gimnastycznej o godzinie 9.00 rozpoczął się próbny egzamin maturalny, w któym uczestniczyło 67 maturzystów.
Ezgamin zawiera pracę z tekstem oraz dwa tematy wypracowania. W mierwszym z nich należało było porównać przeżycia Polaków na obczyźnie w oparciu o fragmenty "Lalki" Prusa oraz "Stepów akermańskich" Mickiewicza. Drugi temat dotyczył "Wesela" Wyspiańskiego i opinii mieszkańców wsi o inteligencji.

We wtorek maturzyści przystąpili do próby z matematyki. Egzamin trwał 170 minut.

W środę o godzinie 7.00 w salach lekcyjnych: 2, 208 oraz 209 rozpoczęła się próbna matura z języka angielskiego. Po tym egzaminie uczniowie poszli na lekcje według planu, jedynie uczniowie klas II oraz III zebrali się w sali nr 2 na rozszerzoną biologię.

Próbną maturę od 2010 roku organizuje "Echo Dnia" z Radiem Kielce, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, Urzędem Miasta w Kielcach i Świętokrzyskim Urzędem Marszałkowskim. W tym roku organizujemy ją po raz piąty. Do grona organizatorów dołączyło Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, które przygotowuje egzamin z języka angielskiego.

ARKUSZ - JĘZYK POLSKI

MODEL ODPOWIEDZI - JĘZYK POLSKI

ARKUSZ - MATEMATYKA

MODEL ODPOWIEDZI CZ. 1 - MATEMATYKA

MODEL ODPOWIEDZI CZ. 2 - MATEMATYKA

ARKUSZ - JĘZYK ANGIELSKI
MODEL ODPOWIEDZI - JĘZYK ANGIELSKI


W środę o 12.00 rozpoczęło się próbne podejście dla klas II i III z języka polskiego.

W czwartek, 6 marca o godzinie 9.00 uczniowie pisali próbną chemię, zaś w południe rozpoczęła się rozszerzona matematyka. W piątek w sali nr 2 zdający otworzyli arkusze z geografii.

Matura dla uczniów klas drugich odbywa się w ramach programu Próbna Nowa Matura z WSiP.

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalcenie

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip