III edycja konkursu "Moja Szkolna Tapeta"

 

Zapraszamy do udziału w III edycji bezpłatnego i ogólnopolskiego konkursu "Moja Szkolna Tapeta", który został objęty Honorowym Patronatem przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej.

 

 

Konkurs jest skierowany do szkół ponadgimnazjalnych, które chcą w innowacyjny sposób zachęcić uczniów do nauki oraz chcą wesprzeć cele zawarte w programie profilaktycznym i wychowawczym szkoły.

Jak to jest możliwe?

 1. Wystarczy wejść na stronę www.szkolnaTapeta.pl i przystąpić do bezpłatnego, innowacyjnego projektu.
 2. Uczestnicząc w projekcie szkoła może dodatkowo wziąć udział w III edycji ogólnopolskiego konkursu informatycznego "Moja Szkolna Tapeta", który jest realizowany we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu.

Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów klas szkół ponadgimnazjalnych.

Zadaniem ucznia jest samodzielne przygotowanie grafiki komputerowej (tapety) w jednej z dwóch Kategorii:

UWAGA: Szkoła może zgłosić po 1 tapecie w każdej z kategorii:

 • Kategoria I: "Ważna dla mnie kampania społeczna" - dowolnie wybrana przez ucznia np. "Palenie szkodzi zdrowiu", "Zasady bezpieczeństwa w Internecie",  "Zwierzę też czuje!" lub inny, bardzo ważny temat społeczny dla ucznia, który chce przedstawić.
 • Kategoria II: "Tapeta komputerowa mojej szkoły" - dowolna interpretacja graficzna ucznia, która przedstawia jego szkołę z jak najlepszej strony za pomocą tapety komputerowej.
 • Kategoria III: "Ważne dla mnie polskie święto Państwowe (narodowe)" – dowolna interpretacja graficzna ucznia, która reprezentuję tematykę jednego z aktualnych świąt państwowych (narodowych) np. 3 maja, 11 listopada, itd.

Sponsorem nagród rzeczowych są fiszki.pl

Realizowane cele dzięki partycypacji w KONKURSIE (nauka przez działanie):

 • Rozwijanie wiedzy informatycznej wśród młodzieży szkolnej.
 • Promowanie kampanii społecznych przez uczniów wśród uczniów.
 • Wykorzystanie programów komputerowych do kształtowania uwagi i spostrzegawczości.
 • Stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia własnej wiedzy i umiejętności.
 • Rozwijanie aktywności poznawczej i twórczej młodzieży.
 • Wyzwolenie ducha rywalizacji.

konkurs-moja-szkolna-tapeta-02

Szansa niesienia pomocy z Fundacją ITAKA.

Przystąpienie do udziału w konkursie to również szansa niesienia pomocy. Wszystko to jest możliwe dzięki podjęciu współpracy "Szkolnej Tapety" z Fundacją ITAKA – www.zaginieni.pl. W Polskich szkołach przez kilka dni w każdym miesiącu wyświetlane są informacje na wygaszaczach komputerowych o zaginionych uczniach. W ten oto niezwykły sposób, uczniowie szkół w całej Polsce mogą w każdej chwili odnaleźć swoich zaginionych rówieśników. Pierwsi uczniowie zostali już odnalezieni! Państwa szkoła przystępując do konkursu może również pomóc w odnalezieniu pozostałych zaginionych uczniów.

konkurs-moja-szkolna-tapeta-itaka

 

regulamin

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalcenie

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip