"Wybory? Lubię to!" - konferencja w Warszawie

konferencja-wybory-2014

W czwartek, 6 lutego w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie maturzyści z naszej szkoły wzięli udział w wykładzie dotyczącym świadomego przestąpienia do wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Wycieczka odbyła się w Światowy Dzień Wyborów. W tym roku to święto demokracji przypadło tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których mieszkańcy 28 państw członkowskich Unii Europejskiej wyłonią jedyny pochodzący z bezpośrednich wyborów organ o charakterze ponadnarodowym.
O godzinie 11.00 sala audytoryjna Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie zapełniła się młodymi wyborcami z województwa mazowieckiego. Obok Warszawy, reprezentowane były również: Sienno, Solec nad Wisłą, Lipsko, Sierpc, Żuromin i Zielona. Spotkanie moderowali: dr Bartłomiej Michalak i mgr Anna Frydrych.
Wyświetlony został film prezentujący kwestie roli, struktury i sposobu wyłaniania członków Parlamentu Europejskiego. Podczas warsztatów w roli ekspertów głos zabrali m.in.: sędzia Stefan Jan Jaworski - Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej oraz minister Kazimierz Wojciech Czaplicki - Szef Krajowego Biura Wyborczego.
Po konferencji maturzyści udali się do jednego z centrów handlowych w stolicy.

Więcej informacji o warsztatach można znaleźć na stronie www.csw.umk.pl oraz www.wyborylubieto.eu.
Bogata galeria ze spotkania dostępna jest na profilu projektu na Facebooku.

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalceniedeklaracja1

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip