Studniówka 2014

studniowka-2014

W sobotę, 15 lutego w sali bankietowej Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego "Zacisze u Zosi" w Kłudziu odbył się bal maturalny. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 18.00.

15 lutego 2014 roku to data szczególna dla maturzystów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku. W tym właśnie dniu uczniowie mieli okazję przeżyć najwspanialszą studniówkę pod słońcem. Tegoroczny bal odbył się w Ośrodku "Zacisze u Zosi " w Kłudziu.

"Bo coś w szaleństwach jest młodości,
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości,
I rozumniejsze od rozumu".

Słowami Leopolda Staffa punktualnie o godz. 18.00 rozpoczęła się niezapomniana Studniówka 2014. Dyrektor szkoły Mieczysław Mejzner, przewodnicząca Rady Rodziców Mirosława Jabłońska oraz przedstawiciele rodziców pani Agnieszka Maciejewska i pan Krzysztof Furmanek życzyli nam przede wszystkim udanej zabawy, ale i sukcesów na maturze.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zaprezentowanie rodzicom, dyrekcji, nauczycielom i zaproszonym gościom choreografii tanecznych, nad którymi w pocie czoła pracowaliśmy przez ostatnie miesiące. Po usłyszeniu słów "Poloneza czas zacząć!" nasze emocje sięgnęły zenitu! Wreszcie po kilkudziesięciu próbach mogliśmy zaprezentować polski taniec narodowy. Następnie kilka par zatańczyło walca wiedeńskiego. Niespodzianką był taniec finałowy w rytmie rock and roll'a. Radość i energię płynącą z uczniów podkreślały kolorowe stroje nawiązujące do szalonych lat osiemdziesiątych. Tańce te, jak zwykle, wzbudziły zachwyt wśród zebranych, czego potwierdzeniem były entuzjastyczne gromkie brawa.
Jesteśmy szczególnie wdzięczni pani Ewie Gołdzie za cierpliwość podczas spotkań, za naukę poloneza i walca.

Studniówka to przede wszystkim okazja do wspaniałej zabawy w gronie znajomych ze szkolnej ławki. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce zespołu "News", który doskonale umilał panującą atmosferę. Pełni energii i chęci do tańca korzystaliśmy z uroków wspaniałego balu studniówkowego. Rzeczą wiadomą jest, że czas spędzony z przyjaciółmi, w odpowiedniej atmosferze, która panowała do białego rana, to czas wykorzystany w najlepszy możliwy sposób. Płynie on jednak nieubłaganie i również nasza studniówka dobiegła końca.
Dziś pozostają już tylko wspomnienia w postaci opowieści, zdjęć, filmu. Jednakże każdy z nas stawia teraz przed sobą tylko jeden cel - najlepszy wynik.

Szczególe podziękowania należą się naszym rodzicom, którzy mieli ogromny wkład w przygotowanie najlepszego balu studniówkowego w historii naszej szkoły. Myślę, że ten wyjątkowy wieczór pozostanie nam w pamięci na długie lata.

Agnieszka Mirowska III AF
Andrea Paszko III AF
Adrian Chojnacki III DP

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalcenie

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip