Matura próbna z Operonem

matura-operon-2013

25 listopada wystartowały próbne matury z OPERONEM, czyli coroczny projekt, w ramach którego zostaje bezpłatnie przygotowany próbny egzamin maturalny dla uczniów liceów i techników w całej Polsce.

We wtorek o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej maturzyści otworzyli próbne arkusze z języka polskiego. 82 uczniów zmierzyło się z pytaniami do tekstu, a także mieli za zadanie napisać esej na jeden z dwóch dostępnych tematów. W pierwszym trzeba było porównać dwie postawy bohaterów „Pana Tadeusza” do polskiej przyrody. Drugi temat dotyczył charakterystyki studentów i ich postaw w społeczeństwie na podstawie fragmentu „Lalki” Bolesława Prusa.
Kolejnego dnia młodzież miała okazję sprawdzić swoje umiejętności oraz odporność na stres podczas wypełniania arkuszy z matematyki, natomiast w środę trzeba było wykazać się wybranym językiem obcym. Najwięcej, bo 78 osób otrzymało arkusze z języka angielskiego. Czwórka zasiadła do języka rosyjskiego.
W piątek, czterdziestoosobowa grupa zmierzyła się z przedmiotami wybranymi. Były to arkusze poziomu podstawowego i rozszerzonego, m.in. z biologii, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz geografii.

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalcenie

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip