Ludzie z pasją: Tańczyć chcę...

lidak-2013

W piątek, 29 listopada o godzinie 12.40 w bibliotece szkolnej odbyło się drugie spotkanie w ramach cyklu "Ludzie z pasją" na którym gościła Anna Lidak - instruktor tańca z Lipskiego Centrum Kultury wraz z asystentką Martą Wójcik.

W spotkaniu wzięła udział klasa I W. Na początku Anna Lidak opowiedziała o swojej drodze do kariery, począwszy od nauki w szkole średniej oraz pierwszej praktyki zawodowej. Można było dowiedzieć sie wielu ciekawych rzeczy o genezie zespołów tanecznych w Lipskim Centrum Kultury. Asystentka Marta, która również uczestniczy w zajęciach, szczegółowo zaprezentowała istniejące grupy taneczne w placówce oraz omówiła zasady tworzenia nowych.
Na koniec młodzież obejrzała prezentacje filmowe z wyjazdów grupy Break Da House Young z dodatkowym komentarzem prowadzących.
Trzecie spotkanie odbędzie się przed świętami Bożego Narodzenia.

 


 

Pierwsze spotkanie
Ludzie z pasją: W zgodzie ze sobą...

ciekawi-ludzie-01-2013

W piątek, 25 października o godzinie 11.45 w bibliotece szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie z w ramach cyklu "Ludzie z pasją" z udziałem Ireny Kościeleckiej-Bajkowskiej – pełnomocnik ds. rozwiązywania problemów społecznych przy Urzędzie Miasta i Gminy w Lipsku.

Na lekcji w której uczestniczyły klasy: VI T oraz II TM poruszona została tematyka alkoholizmu oraz profilaktyki w tym kierunku. Wyjaśnione zostały również podstawowe pojęcia, takie jak "uzależnienie" oraz "profilaktyka" Młodzież miała okazję poznać na czym polega praca Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz dowiedzieć się jak podejmuje się walkę z tym uzależnieniem.

Spotkanie, którego organizatorem byli: pracownicy biblioteki szkolnej oraz pedagog szkolny, zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Szkolnego Programu Profilaktycznego. Cykl potrwa do końca roku szkolnego.

Galeria ze spotkań

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalcenie

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip