Koncert profilaktyczny: Trio Kurakas

koncert-kurakas

W poniedziałek, 28 października o godzinie 13.00 w sali gimnastycznej odbył się pierwszy w tym roku szkolnym koncert muzyczno-profilaktyczny z udziałem grupy "Trio Kurakas" z Łódzkiego Biura Koncertowego "Wirtuoz".

"Kurakas" w języku Quechua, czyli jednym z języków Indian Ameryki Południowej, oznacza "wysłannicy Inków". Zespół tworzą trzej muzycy: Mirko Fernandez Sanchez – peruwiańczyk z pochodzenia, muzyk-samouk oraz popularyzator kultury południowoamerykańskich Indian; Rafael Alfaro Alvarado – również korzeniami z Peru oraz Maciej Malec – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi.
Głównym założeniem peruwiańsko-polskiej grupy muzycznej "Trio Kurakas" jest reprezentowanie muzyki, tradycji, historii, obyczajów, geografii i szeroko pojętej kultury ludów Ameryki Łacińskiej. Zespół podczas koncertów wykorzystuje wiele instrumentów charakterystycznych dla tamtego kręgu kulturowego takich jak zamponias, quena, chajchas, bombo, charango, bongosy czy fletnia Pana.

Przez prawie godzinę sala gimnastyczna rozbrzmiewała znanymi przebojami, takimi jak "Cancion del Mariachi", "Macarena", "El Condor Pasa", "La Camisa Negra" czy "Ai Se Eu Te Pego". Uczniowie mieli okazję poznać krótko kulturę krajów Ameryki Południowej. Była również okazja do spróbowania gry na oryginalnych instrumentach z tamtych krajów. Najodważniejsi zostali nagrodzeni kalendarzami szkolnymi oraz długopisami. Zebrani w sali gimnastycznej podziękowali muzykom gromkimi brawami. W programie wzięły udział klasy I i II liceum ogólnokształcącego oraz technikum.
Koncert odbył się w ramach Szkolnego Programu Profilaktycznego.

praktyki-zagraniczne

edziennik

naukazdalna

 

praktyki-zagraniczne

 fundusze1

 

internat 01

 

ksztalcenie

100latniepodle

liceum-roku-2014

starostwo-powiatowe

twoje-radio-lipsko

lck

parafia-lipsko

rodzina-szkol

lck

fmp

nbportal

oke

strzelec

youtube-logo

bip